Субота, 27.04.2024, 03:56
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Організм » Пам'ять

Про пам'ять та інтелект

Огляд матеріалів про пам'ять та інтелект

© П.Шпига

Мобільні телефони сприяють погіршенню пам'яті повідомляє INNOVANEWS.RU.

Регулярне куріння різко знижує ефективність головного мозку. 
Куріння завдає шкоди фізичному здоров'ю, збільшує ризик раку і серцевих захворювань. Проте британські дослідники виявили, що воно ще й негативно впливає на розумову діяльність курців.
Вчені Роберт Д. Хілл, Ларс-Йоран Нільссон, Ларс Нюберг і Ларс Bäckman встановили, що курці отримують гірші результати когнітивних тестів в порівнянні з людьми, які не палять. У рамках проекту досліджувалася пам'ять, здатність до планування і розумові здібності випробовуваних у цілому. Зокрема, їм пропонувалося вивчити якомога більше нових слів або згадати за хвилину якомога більше назв тварин. Дослідники прийшли до висновку, що за чотири роки постійного куріння знижуються показники по всіх трьох пунктах. У дослідженні взяли участь 8800 осіб у віці від 50 років.

Молоко

Молоко робить нас розумнішими повідомляє job.ukr.net.

КИЇВ. 31 січня. АМН. Люди, що регулярно вживають молоко та інші молочні продукти, краще справлялися з тестами, які оцінюють стан мозку, повідомляють західні ЗМІ.
Учені протестували 972 людини у віці від 23 до 98 років. Добровольці пройшли декілька тестів, які перевіряють концентрацію, пам'ять і здатність до навчання.
Виявилося, що люди, які споживали молочні продукти мінімум 5-6 разів на тиждень, краще від усіх справлялися з тестами на пам'ять. А ось люди, що рідко споживали молочні продукти, в деяких тестах у п'ять разів гірше справлялися із завданнями в порівнянні з тими, хто споживав молочні продукти 2-4 рази на тиждень.


Сіль та інтелект

Вчені вважають, що надмірне споживання солі і недостатня фізична активність ведуть до різних захворювань серцево-судинної системи. В результаті нового дослідження з'ясувалося, що така ж «гримуча» комбінація може стати причиною захворювань головного мозку.
Канадські учені протягом трьох років досліджували об'єм фізичної активності і вживання солі у 1284 чоловіків і жінок у віці від 67 до 84 років. З'ясувалося, що ті піддослідні, які вживали понад 3090 міліграм натрію і рухалися менше решти, демонстрували слабкіші когнітивні навики в порівнянні з однолітками, що мали протилежні звички.
По словах Керол Грінвуд з Університету Торонто, результати дослідження дуже важливі, оскільки вони демонструють, що навіть з віком люди, що ведуть здоровий спосіб життя можуть зберегти ясний розум. Пенсіонери повинні пам'ятати, що просиджувати цілий день на дивані перед телевізором і їсти солону їжу – не кращий варіант, якщо вони хочуть уникнути старечого недоумства.
У США різними формами недоумства страждають понад 5 мільйонів дорослих. Також в результаті дослідження з'ясувалося, що надмірне вживання солі впливає на розвиток хвороб головного мозку набагато більше, ніж сидячий спосіб життя.
Одна чайна ложка солі містить приблизно 2 грами натрію. Денна норма для більшості людей не повинна перевищувати 2,3 грамів, а для осіб у віці 51 рік і старше, а також гіпертоніків, діабетиків і тих, хто страждає хронічними захворюваннями нирок, – 1,5 грама.
За матеріалами iscience.ru

Жіноче хропіння призводить до втрати інтелекту.

Жіноче хропіння піддає представницю прекрасної статі ризику розвитку слабоумства в літньому віці. Під час хропіння погіршується процес дихання, внаслідок чого головний мозок не отримує достатньо кисню.
Фахівці з університету Каліфорнії з'ясували, що ризик розвитку різних когнітивних порушень зростає на 50% у жінок, які страждають апное. Дані статистики говорять, що близько третини жінок у похилому віці мають порушення якості сну через апное.
Хоча в дослідженні брали участь тільки жінки, але вчені вважають, що ця тенденція поширюється і на представників сильної статі.

Як запам'ятати назавжди

Група нейролінгвістів стверджує, що властивості людського мозку дозволяють запам'ятати будь-яке слово на будь-якій мові світу на все життя не більше ніж за 15 хвилин при 160-кратному його повторенні людиною!
DE: Gruppe der nejrolingwistow behauptet, daß Artungen des menschlichen Gehirns erlauben, beliebiges Wort in beliebiger Sprache des Friedens auf all Leben nicht mehr als vor 15 Minuten bei 160-divisibeler seiniger Rekapitulation Mensch zu behalten!
EN: The group of neyrolingvistov asserts that properties of human brain allow to memorize any word in any language of the world for life no more than for 15 minutes at his 160-multiple reiteration a man!
PL: Grupa neurolingwistуw twierdzi, ge wіaњciwoњci ludzkiego mуzgu pozwalaj№ popamiкtaж jakiekolwiek sіowo na jakiejkolwiek mowie њwiata na caіe їycie najwyїej za 15 minut przy 160-krotnej jego repetycji czіowiekiem!
FR: Groupe íåéðîëèíãâèñòîâ affirme, ÷òî propriétés humain cerveau permettent retenir ne importe quel mot íà ne importe quel battant monde íà entière vie non plus que çà 15 minutes sous 160-êðàòíîì sienne récapitulation bohème!
Medicina.ua
 

Сон та інтелект

Недостатній сон або його надлишок однаково небезпечні та шкодять пам'яті та інтелекту повідомляє The Daily Mail та Городок встреч.
Вважається, що людині необхідно спати вісім годин на добу, щоб добре себе почувати, повноцінно працювати і займатися домашніми справами. Проте з віком організму потрібно менше сну. Деякі люди сплять шість годин і не скаржаться на втому і розбитість. Значить, для них це час - норма, стверджують фахівці.
А ось ті, хто спить більше дев'яти годин, нерідко відчувають себе так само погано, як і люди, які не висипаються. Занадто довгий сон погіршує фізичний стан, працездатність і пам'ять

Інтернет "міняє нашу пам’ять”

Дослідження, опубліковане в журналі "Science", свідчить про те, що тривале використання комп’ютерів та інтернету призводить до змін у пам’яті людини. Науковець Бетсі Спероу з Колумбійського університету каже, що ідея "трансактивної пам’яті" полягає у зовнішніх ресурсах, які існують в інших людях. Експерименти показали, "що пам’ять не зберігає інформацію, яку можна легко знайти в інтернеті, оскільки "вона" впевнена, що ця інформація збережена на зовнішньому ресурсі", - запевняє доктор Спероу. За матеріалами ВВС.

 
 
Категорія: Пам'ять | Додав: Petrosem (21.02.2011) | Автор: Петро Шпига W
Переглядів: 690 | Теги: аналітичні матеріали про пам'ять, Gedächtnis, пам'ять | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: